Düğün Hikayesi

DÜĞÜN HİKAYESİ NEDİR?

Son yıllarda, evlenecek çiftlerimizin tercih ettiği ve düğün sektöründe tred haline gelen bir oluşum..

DÜĞÜN HİKAYESİ

Düğün hikayesi, düğün gününüzün sabah kuaför hazırlıklarından düğününüze kadar olan sürecinde yaşanan en doğal ve özel anları fotoğraf ve videolarla kurgusal olarak çekilmesidir.

 

DÜĞÜN HİKAYESİ AŞAMALARI NELERDİR?

KUAFÖR:

Düğün hikayesi ilk olarak kuaför hazırlıklarının çekimiyle başlar. Gelin başı ve gelin makyajı yapımı aşamaları, gelin duvağı takımı, size özel ufak detayların  (gelinlik, gelin tacı, gelin çiçeği, evlilik yüzüğü vb. gelin aksesuarları) çekimi gerçekleştirilir.

GELİN ALMA:

Düğün hikayesinin ikinci aşaması olan gelin alma, damadın gelini evden alması ve bu sırada yaşanan duygusal ve doğal anları kapsar. Bu aşama düğün hikayesinin belki de en özel anlarıdır. Dolayısıyla burada çıkan pozlar en doğal düğün pozları olabilir.

DIŞ ÇEKİM:

Evden çıkıldıktan sonra dış süreci başlar. Düğün hikayesi videosu dış çekim anlarını da kapsar. Record Yapım Wedding ailesi olarak dış çekimlerinizde oluşan doğal görüntüleri de düğün hikayesi videonuza ekleyerek filminizin daha kapsamlı ve daha sinematik görüntülerden oluşmasını amaçlarız. Dış çekiminin yapıldığı mekanın dokusu düğün hikayenize farklı bir renk, sıcaklık katar ve bütünlük sağlar.

İLK DANS VE EĞLENCE:

Bu aşama çiftlerin evliliğe ilk adım attıkları en fazla heyecanlandıkları aynı zamanda da en fazla eğlendikleri aşamadır. Düğün fotoğrafçısı için de düğün hikayesi filminin en profesyonellik isteyen aşamasıdır. Bu aşamada çiftler artık düğün fotoğrafçısından bağımsız hareket eder hatta unutur. Düğün fotoğrafçısının doğal ve düzgün fotoğraf kareleri ve stabil video görüntüleri yakalaması gerekir. Çiftlerle önceden planlanan çekim anları unutulabilir. Dolayısıyla her koşula hazırlıklı olunmalıdır. Düğün hikayesinin finali ilk dans ile bitebilir yada isteğe bağlı olarak yapılan planlama dahilinde düğün sırasında ve sonrasında yaşanan eğlence anları da düğün hikayesine dahil edilebilir.

NEDEN DÜĞÜN HİKAYESİ ÇEKTİRMELİYİM?

Düğün fotoğrafçılığı ve dış çekim artık düğün hazırlıklarında listenin başlarında yer almaktadır. Özellikle dış çekim türünün yayılmasıyla birlikte evlenecek çiftlerde bu istek daha da artmıştır.

Her sektörde olduğu gibi düğün fotoğrafçılığı da durmadan gelişen ve yeniliklere ayak uyduran, fikir üreten bir yapıya sahiptir. Bu ürünlerden biride hiç kuşkusuz düğün hikayesi fikri.

Düğün hikayesi düğün gününüzün bütün anlarını kapsaması açısından çok özeldir. Düğün fotoğraflarınızda sadece poz verdiğiniz kadar var olur ve hatırlarsınız. Ancak düğün hikayesi size o günü en ince ayrıntısına kadar yaşatabilir. Düğün hikayesi çekimi yaptığımız bir çok çiftten duyduğumuz cümleler: ‘’evlendikten bir hafta sonra izlememize rağmen o günle ilgili bir çok şeyi hatırlamadığımızı fark ettik. İzledikçe aklımıza geldi ve çok şaşırdık çok duygulandık’’

Düğün hikayesinin yarattığı bu etkiyi birde yıllara vurduğunuzda sizde nasıl duygular uyandıracağını düşünün. Kesinlikle çok yoğun olacaktır.

Record Yapım Wedding ailesi olarak bizim çiftlerimizin düğün hikayeleri profesyonel sinema ekipmanlarıyla çekilir ve sinamatik olarak kurgulanır. Zaten unutulmaz ve özel olan o anlarınızı birde sinema kalitesinde izlemenin yarattığı etkiyi tahmin etmek çok zor değil. Ekip olarak amacımız hayatlarının en özel günlerini yaşayan çiftlerimize hayatları boyunca unutmayacakları ve hep izlemek, izlettirmek isteyecekleri mini bir sinema filmi çekmektir.